inna#BAŃKA- Indywidualna Wystawa Kaliny Bańki w Galerii SiC! Wrocław - Proponeo.pl
Sprawdź, co się dzieje w Twojej okolicy!
  • Wszystkie od teraz
  • Jutro
  • Najbliższy weekend
  • Marzec
  • Archiwum
  • Prima Aprilis
  • Majówka
  • Dzień Matki
  • Dzień Dziecka
od teraz

Propozycja zakończona

Propozycja

#BAŃKA- Indywidualna Wystawa Kaliny Bańki w Galerii SiC!

Podaj nazwę Propozycji:

, Wrocław, Kościuszki Tadeusza 9/10
OBSERWUJ
0
28 wyświetleń

Osoby, które obserwują Propozycję

Opis Propozycji Miejskie skrzynki z podłączeniem elektrycznym, transformatory i rozdzielnie – brudne, z resztkami starych plakatów i fragmentami graficznych tagów staną się bohaterami najnowszej wystawy w galerii SiC!, prezentującej szklane instalacje Kaliny Bańki.
Na wystawie zatytułowanej #Bańka zobaczymy kilkanaście obiektów – miejskich skrzynek, które zwykle „szpecą” elewacje budynków albo służą jako „płótno” dla osiedlowych tagerów. Te nieatrakcyjne elementy miejskiej rzeczywistości wrocławska artystka Kalina Bańka zamienia w osobiste, szklane artefakty. Skonstruuje je z metalowego szkieletu i wielobarwnych, krzykliwych szklanych frontach, wykonanych tradycyjną techniką witrażu. Bańka wykorzystując klasyczne rzemiosło przedstawia je w zupełnie nowym, niestandardowym kontekście, nanosząc na szkło obrazy o współczesnym i miejskim charakterze. Połączenie tradycyjnych technik i technologii projektowania szkła oraz nowoczesnego stylu jej rysunku pokazują, że styk przeszłości i współczesności daje szerokie i interesujące spektrum działania.
Przedstawione na skrzynkach historie, symbole, komentarze, łączą się z ważnymi dla autorki miejscami. Wraca do adresów, domów, ludzkich twarzy, które grupuje i organizuje w przestrzeni galerii tworząc swoistą oś czasu czy też osobistą mapę z najważniejszymi dla niej wspomnieniami. Wybrane prace pozwolą nam na zajrzenie do wnętrza obiektów, ale co w nich odkryjemy, do wernisażu, pozostanie tajemnicą. Ta wystawa jest niczym blog wyraźnie i obrazowo wprowadza nas w świat Kaliny Bańki – mówi kuratorka Dominika Drozdowska – Delikatnie uchylamy drzwi, dosłownie i w przenośni, do oryginalnej, lekko niepokojącej rzeczywistości.
Kalina Bańka jest jedną z ciekawiej zapowiadających się wrocławskich artystek młodego pokolenia. Jej szklane prace podejmują najbardziej bieżące zagadnienia dotyczące szkła i jego miejsca w kontekście przestrzeni miejskiej. Kontekst ten objawia się nie tylko w jej szerokiej znajomości technik projektowania, ale także w tematyce jej prac czerpiących z podwórkowych realiów. Co ważne, Bańka wypracowała już swój szalenie barwny i odważny styl, wychodząc jednocześnie poza ramy projektowania szkła dekoracyjnego oraz użytkowego, z wykorzystaniem technik malarskich.

kuratorka: Dominika Drozdowska
współorganizator: Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
projekt graficzny: Hubert Kielan
Autorka projektu jest laureatem stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska".
rozwiń
Kontakt

Dane kontaktowe:

http://
login:
facebook.com/
plus.google.com/u/0/
twitter.com/
instagram.com/
pinterest.com/
Bilety

Skorzystanie z Propozycji jest dla wszystkich bezpłatne.

Uważasz, że jest to nieprawidłowa informacja? Zgłoś to anonimowo

Oś czasu Propozycji

Brak wpisów na tablicy

Dzięki tablicy dowiesz się m.in. o tym, że:
- w Propozycji, którą obserwujesz zmieniły się godziny jej dostępności, jej lokalizacja, zmieniono opis, proponujący zmienił ceny biletów lub cennik usług, dodał nowy post na osi czasu Propozycji
- proponujący, którego obserwujesz utworzył nową Propozycję
- użytkownik, którego obserwujesz dodał zdjęcie lub film do Propozycji, którą obserwujesz, dodał post na swojej osi czasu, zaczął obserwować Propozycję lub proponującego

Oznacza to, że będziesz na bieżąco informowany o najważniejszych zmianach w wydarzeniu, na które być może planujesz się wybrać, ale też dowiesz się o innych, ciekawych wydarzeniach i ofertach proponujących oraz o tym co interesuje innych użytkowników Proponeo.
Widoczność: to miejsce widzisz tylko Ty.
Określ ile zdjęć i filmów ma się wyświetlać