innaJarmark Świętojański 2015 Poznań - Proponeo.pl
Sprawdź, co się dzieje w Twojej okolicy!
  • Wszystkie od teraz
  • Jutro
  • Najbliższy weekend
  • Marzec
  • Archiwum
  • Prima Aprilis
  • Majówka
  • Dzień Matki
  • Dzień Dziecka
od teraz

Propozycja zakończona

Propozycja

Jarmark Świętojański 2015

Podaj nazwę Propozycji:

, Poznań, Stary Rynek
OBSERWUJ
0
24 wyświetlenia

Osoby, które obserwują Propozycję

Opis Propozycji Mamy zaszczyt zaprosić na 40 Jarmark Świętojański
Jarmark Świętojański zalicza się do najważniejszych wydarzeń odbywających się w Poznaniu. Atmosfera tradycji jarmarcznej łączy się tu z nowoczesną formą jej eksponowania. Impreza ponadto doskonale wpisuje się w politykę ożywienia śródmieścia. Trwają ostatnie przygotowania do imprezy tegorocznej. Odbędzie się ona już po raz 40, ale nawiązuje do kilkusetletnich wielkopolskich tradycji kupieckich. Jarmark stał się dla naszego regionu swoistym centrum wymiany handlowej i kulturalnej.
Codziennie od 13 do 28 czerwca w godzinach od 11 do 21 na płycie Starego Rynku i na ulicy Żydowskiej na poznaniaków oraz turystów będą czekać 120 stoiska. Stragany zapełnią unikatowe wyroby rękodzielnicze, takie jak ręcznie szyte zabawki pluszowe, poszewki, poduszki, wyroby drewniane i ceramiczne. Monaster z Białorusi przygotuje między innymi ceramikę malowaną ręcznie.
Od lat wielkim zainteresowaniem cieszą się oferowane na Jarmarku artykuły spożywcze pochodzące z Litwy i Podlasia, takie jak chleb czy wędliny. Na straganach pojawią się wypieki cukiernicze, aromatyczne przyprawy, świece woskowe, miody z własnej pasieki i inne wyroby pszczele, między innymi pyłek i pierzga.
Stary Rynek warto odwiedzić także po to, by nacieszyć wzrok obrazami, rzeźbami i wyrobami mistrzów rzemieślnictwa. Pojawi się okazja obejrzenia na żywo pracy garncarza, kowala, a rzeźbiarze stworzą trzymetrową rzeźbę słowiańską. Zainteresowani rękodziełem poszerzą wiedzę o ciekawostki dotyczące sztuki rzemieślniczej. Specjalnie dla takich osób organizowane będą pokazy malarstwa, introligatorstwa w skórze, haftu czy lalkarstwa.
Osoby dbające o wygląd znajdą niespotykane kolekcje odzieży lnianej, kosmetyki i preparaty naturalne. Panie otrzymają okazję do powiększenia kolekcji biżuterii o oryginalne ozdoby. Łasuchy zaspokoją głód oscypkami i produktami gastronomicznymi, a dla szukających ochłody czekają lody. Po raz pierwszy na jarmarku bedziemy gościć Włochów sprzedających wina sery i kawę.
Trudno wyobrazić sobie Jarmark Świętojański bez prezentujących swe zbiory kolekcjonerów antyków, porcelany, bez numizmatyków i filatelistów. Nie zabraknie ich i w tym roku, rozstawią się wzdłuż ulicy Wronieckiej.
Podczas strawy dla ciała oczywiście będzie można doświadczyć strawy dla ducha. Każdy z szesnastu dni Jarmarku będzie dedykowany konkretnej myśli przewodniej. Dzień Muzyki i Dzień Festiwalu to znakomita okazja na posłuchanie różnych form muzycznych. Podczas Dniu Sportu Poznańskie kluby sportowe oraz instruktorzy zaprezentują swoje umiejętności. Tego dnia również będziemy mogli wziąć udział w rozgrywkach szachowych oraz nauczyć się rzucać frisbee. Poznański Jarmark stara się przypominać o tradycji Nocy Świętojańskiej dlatego przygotowaliśmy Dzień i Noc Kupały, podczas którego będziemy świadkami spektaklu w wykonaniu Poznańskiej Szkoły Baletowej przypominającego nam misterium ognia i wody. Kapela Zza Winkla umili nam czas podczas Dnia Gwary Poznańskiej. Zobaczymy również wielką magię Piotra Szumnego w Dniu Teatru oraz inne formy teatralne i sceniczne. Wieczór Straussa w wykonaniu solistów Teatru Wielkiego im. St. Moniuszki w Poznaniu oraz gorące rytmy samby zobaczymy w Dniu Tańca. Przygotowaliśmy również atrakcje dla najmłodszych Dzień Marzeń Dziecięcych. Bańki mydlane, szczudlarze oraz malowanie buziek to tylko część tego dnia. KASA Kasowski spełni marzenie jednego dziecka, które zaśpiewa z nim na scenie jedne z jego przebojów muzycznych.
Poza wydarzeniami na scenie, codziennie na ulicy J.B. Quadro o godzinie 17.00 w miłej scenografii będzie można posłuchać bajek . „Bajkowy Rynek"- Poznań czyta dzieciom" to akcja promująca czytelnictwo, którą wspólnie przygotowujemy z Biblioteką Raczyńska w Poznaniu, Biblioteką Uniwersytecką w Poznaniu, Wydawnictwem Publicat, Wydawnictwem Zysk , Wydawnictwem Zakamarki, Wydawnictwem Posnania, Wydawnictwem Media Rodzina oraz Fundacją Flow ART. Każdego dnia znakomici goście będą nie tylko czytać bajki, ale i rozmawiać z najmłodszymi. Przygotowujemy również Warsztaty i animacje związane z książką.
Dziś możemy tylko zdradzić , iż 15 czerwca będzie dzieciom czytał Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.
Tego roku na scenie Jarmarku Świętojańskiego będziemy mieli okazję zobaczyć i posłuchać Sebastiana Riedl & Cree, K.A.S.A &The Czad Makers, Wojciecha Kordę z zespołem Niebiesko-Czarni, Bartka Wronę oraz Katarzynę Skrzynecką.
rozwiń
Kontakt

Dane kontaktowe:

http://
login:
facebook.com/
plus.google.com/u/0/
twitter.com/
instagram.com/
pinterest.com/
Bilety

Proponujący jeszcze nie zdefiniował cen biletów/wejściówek.

Oś czasu Propozycji

Brak wpisów na tablicy

Dzięki tablicy dowiesz się m.in. o tym, że:
- w Propozycji, którą obserwujesz zmieniły się godziny jej dostępności, jej lokalizacja, zmieniono opis, proponujący zmienił ceny biletów lub cennik usług, dodał nowy post na osi czasu Propozycji
- proponujący, którego obserwujesz utworzył nową Propozycję
- użytkownik, którego obserwujesz dodał zdjęcie lub film do Propozycji, którą obserwujesz, dodał post na swojej osi czasu, zaczął obserwować Propozycję lub proponującego

Oznacza to, że będziesz na bieżąco informowany o najważniejszych zmianach w wydarzeniu, na które być może planujesz się wybrać, ale też dowiesz się o innych, ciekawych wydarzeniach i ofertach proponujących oraz o tym co interesuje innych użytkowników Proponeo.
Widoczność: to miejsce widzisz tylko Ty.
Określ ile zdjęć i filmów ma się wyświetlać