innaMiejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie Kraków - Proponeo.pl
Sprawdź, co się dzieje w Twojej okolicy!
  • Wszystkie od teraz
  • Jutro
  • Najbliższy weekend
  • Marzec
  • Archiwum
  • Prima Aprilis
  • Majówka
  • Dzień Matki
  • Dzień Dziecka
od teraz

Propozycja zakończona

Propozycja

Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie

Podaj nazwę Propozycji:

, Kraków, Kasy Oszczędności M. Krakowa 14
OBSERWUJ
2
67 wyświetleń

Osoby, które obserwują Propozycję

Opis Propozycji Współczesne ogrody zoologiczne pełnią wiele ważnych funkcji. Do najważniejszych należy ochrona gatunków ginących i zagrożonych wyginięciem poprzez ich rozmnażanie w warunkach niewoli i przywracanie do natury /reintrodukcja/.
Krakowskie ZOO brało czynny udział w programie reintrodukcji rysia i żółwia błotnego.
Dla ratowania i ochrony gatunków ginących utworzono programy EEP /European Endangered Species Programme/ i Księgi Hodowlane ESB /European Studbook/. Dzięki nim europejskie ogrody zoologiczne mogą bez przeszkód prowadzić hodowlę tych gatunków wykorzystując najlepszy materiał genetyczny. Znając rodowody zwierząt, zawarte w księgach ESB można zapobiegać niepożądanemu krzyżowaniu się zwierząt blisko spokrewnionych.
Krakowski Ogród Zoologiczny uczestniczy w 16 programach EEP i przekazuje dane do 11 ksiąg hodowlanych ESB (nasze ZOO prowadzi księgę hodowlaną dla feneków i kułanów).
EEP i ESB funkcjonują w ramach organizacji EAZA zrzeszającej europejskie ogrody zoologiczne. Nasze ZOO jest członkiem tej organizacji.
Należymy także do organizacji WAZA - Światowego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów.
ZOO w Krakowie jest ośrodkiem hodowlanym, w którym z powodzeniem rozmnaża się i odchowuje wiele cennych gatunków zwierząt. Należy do nich kondor wielki, gibbon białoręki, szympans, hipopotam karłowaty, antylopy addaks, bongo, eland, jeleń barasinga, pantera śnieżna, jaguar, fenek.
Krakowskie ZOO prowadzi również działalność popularno – naukową. Poprzez lekcje biologii, pogadanki z dziećmi i młodzieżą, audycje i wywiady propagujemy ideę ochrony przyrody i staramy się zapoznawać zwiedzających z mieszkańcami naszego ogrodu.
Krakowski Ogród Zoologiczny jest jednym z ulubionych miejsc rekreacyjnych krakowian. Corocznie odwiedza go około 250 tys. zwiedzających. Ogród ma specyficzny, kameralny charakter. Dobrze utrzymana i pielęgnowana zieleń otacza wybiegi podnosząc estetykę i stwarzając zwiedzającym dogodne warunki do wypoczynku. Krakowskie ZOO jest piękne o każdej porze roku.
rozwiń
Kontakt

Dane kontaktowe:

http://
login:
facebook.com/
plus.google.com/u/0/
twitter.com/
instagram.com/
pinterest.com/
Bilety
18,00bilet normalny 10,00bilet ulgowy (bilet ulgowy przysługuje dzieciom od lat trzech, uczniom, studentom, emerytom i rencistom)
200,00roczny bilet wstępu 0,00dzieci do lat 3

Oś czasu Propozycji

Brak wpisów na tablicy

Dzięki tablicy dowiesz się m.in. o tym, że:
- w Propozycji, którą obserwujesz zmieniły się godziny jej dostępności, jej lokalizacja, zmieniono opis, proponujący zmienił ceny biletów lub cennik usług, dodał nowy post na osi czasu Propozycji
- proponujący, którego obserwujesz utworzył nową Propozycję
- użytkownik, którego obserwujesz dodał zdjęcie lub film do Propozycji, którą obserwujesz, dodał post na swojej osi czasu, zaczął obserwować Propozycję lub proponującego

Oznacza to, że będziesz na bieżąco informowany o najważniejszych zmianach w wydarzeniu, na które być może planujesz się wybrać, ale też dowiesz się o innych, ciekawych wydarzeniach i ofertach proponujących oraz o tym co interesuje innych użytkowników Proponeo.
Widoczność: to miejsce widzisz tylko Ty.
Określ ile zdjęć i filmów ma się wyświetlać