inna[Nie]ZNANE. Aneks do wystawy Rzeczy mówią Poznań - Proponeo.pl
Sprawdź, co się dzieje w Twojej okolicy!
  • Wszystkie od teraz
  • Jutro
  • Najbliższy weekend
  • Marzec
  • Archiwum
  • Prima Aprilis
  • Majówka
  • Dzień Matki
  • Dzień Dziecka
od teraz

Propozycja zakończona

Propozycja

[Nie]ZNANE. Aneks do wystawy Rzeczy mówią

Podaj nazwę Propozycji:

, Poznań, Grobla 25
OBSERWUJ
0
46 wyświetleń

Osoby, które obserwują Propozycję

Opis Propozycji

Na wystawie zaprezentowane zostaną wybrane eksponaty z wszystkich kolekcji Muzeum Etnograficznego, których pierwotne przeznaczenie nie jest jednoznaczne i ma stanowić rodzaj zagadki dla widza.


Opisy obiektów zostaną umieszczone na planszach poza gablotami a zwiedzający, po obejrzeniu wystawy, będą mogli skonfrontować własną wiedzę z informacjami zawartymi w tychże opisach. Po niektórych przedmiotach - wymyślonych i wykonanych przez minione pokolenia zaginął wszelki ślad. Inne pozostawiły ślady jedynie we współczesnym języku. Wiele przedmiotów przetrwało czasem nawet służąc kolejnym pokoleniom. Ale niektóre już nikomu nie służą, bo stały się zbędne wraz z rozwojem nowych technologii. Niekiedy stanowią one obiekt pożądania i zainteresowania kolekcjonerów. Niektóre mają wartość artystyczną, niektóre historyczną, a niektóre tylko sentymentalną, ale niewątpliwie wiele mówią o człowieku – o tym jak żył, jak sobie radził, co lubił. Co potrafił? Wystawa [Nie]ZNANE to 71 przedmiotów z historią – artefaktów kultur bliskich i odległych, świadectwa dawnych sposobów życia. Czasami konfrontacja bywa zabawna. Do czego mógłby służyć np. pokrzywiony kawałek gałęzi ? Czy ktoś zgadnie, że służył on komunikacji, nim pojawił się telefon? Pokażemy wiele tajemniczych ( a może nie?) przedmiotów, a widz będzie mógł odgadnąć ich funkcję, nazwę i znaczenie.


Kurator: Barbara Jancz-Kostuch

rozwiń
Kontakt

Dane kontaktowe:

http://
login:
facebook.com/
plus.google.com/u/0/
twitter.com/
instagram.com/
pinterest.com/
Bilety
7,00Bilet normalny 5,00Bilet ulgowy
1,00Uczniowie i studenci w wieku 7-26 lat 0,00Zwiedzający w sobotę

Oś czasu Propozycji

Brak wpisów na tablicy

Dzięki tablicy dowiesz się m.in. o tym, że:
- w Propozycji, którą obserwujesz zmieniły się godziny jej dostępności, jej lokalizacja, zmieniono opis, proponujący zmienił ceny biletów lub cennik usług, dodał nowy post na osi czasu Propozycji
- proponujący, którego obserwujesz utworzył nową Propozycję
- użytkownik, którego obserwujesz dodał zdjęcie lub film do Propozycji, którą obserwujesz, dodał post na swojej osi czasu, zaczął obserwować Propozycję lub proponującego

Oznacza to, że będziesz na bieżąco informowany o najważniejszych zmianach w wydarzeniu, na które być może planujesz się wybrać, ale też dowiesz się o innych, ciekawych wydarzeniach i ofertach proponujących oraz o tym co interesuje innych użytkowników Proponeo.
Widoczność: to miejsce widzisz tylko Ty.
Określ ile zdjęć i filmów ma się wyświetlać