innaWystawa: IRENEUSZ PIERZGALSKI MALARSTWO – RETROSPEKTYWA 2015 w Miejskiej Galerii Sztuki Łódź - Proponeo.pl
Sprawdź, co się dzieje w Twojej okolicy!
  • Wszystkie od teraz
  • Jutro
  • Najbliższy weekend
  • Kwiecień
  • Archiwum
  • Majówka
  • Dzień Matki
  • Dzień Dziecka
  • Dzień Ojca
od teraz

Propozycja zakończona

Propozycja

Wystawa: IRENEUSZ PIERZGALSKI MALARSTWO – RETROSPEKTYWA 2015 w Miejskiej Galerii Sztuki

Podaj nazwę Propozycji:

, Łódź, Sienkiewicza Henryka 44
OBSERWUJ
0
29 wyświetleń

Osoby, które obserwują Propozycję

Opis Propozycji Wystawa retrospektywna Ireneusza Pierzgalskiego przedstawi prace malarskie profesora łódzkiej ASP, tworzone od początku lat 50. Ekspozycja przybliży zarówno najwcześniejsze obrazy artysty, kiedy poszukiwał własnej formy, tworząc martwe natury, portrety, ale także abstrakcje z końca lat 50. i 60., w tym cykl „Żyletki”, będący negacją gestu, jak i obrazy fotograficzne z lat 70., malarstwo abstrakcyjne z lat 80. oraz tworzone w ostatnich latach obrazy aluzyjne, m.in. z cykli: „Stworzenie Świata” (2002), „Góra Karmel” (2002-2004), „Apokalipsa” – tryptyk (2010); serie gwaszy „Św. Jan” i „Kochankowie”, obrazy olejne „Dobroniowie”, „Na puszczy”, „Na ziemi”, „Na skale”. Elementem wystawy będą również projekcje – ciągi zdjęć jako autonomiczne utwory fotograficzno-plastyczne, aranżacje w pracowni i rejestracje w plenerze (l. 1971/1972).
Ireneusz Pierzgalski urodził się w 1929 roku w Łodzi. Malarz, grafik, fotograf. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi w latach 1950-1955 (dyplom). W latach 1955-1976 wykładał w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Od 1976 roku był docentem w łódzkiej PWSSP (obecnie Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi), prowadząc Pracownię Fotografii na Wydziale Grafiki. Od 1990 roku – profesor sztuk plastycznych, od 2003 roku na emeryturze.
rozwiń
Kontakt

Dane kontaktowe:

http://
login:
facebook.com/
plus.google.com/u/0/
twitter.com/
instagram.com/
pinterest.com/
Bilety

Proponujący jeszcze nie zdefiniował cen biletów/wejściówek.

Oś czasu Propozycji

Brak wpisów na tablicy

Dzięki tablicy dowiesz się m.in. o tym, że:
- w Propozycji, którą obserwujesz zmieniły się godziny jej dostępności, jej lokalizacja, zmieniono opis, proponujący zmienił ceny biletów lub cennik usług, dodał nowy post na osi czasu Propozycji
- proponujący, którego obserwujesz utworzył nową Propozycję
- użytkownik, którego obserwujesz dodał zdjęcie lub film do Propozycji, którą obserwujesz, dodał post na swojej osi czasu, zaczął obserwować Propozycję lub proponującego

Oznacza to, że będziesz na bieżąco informowany o najważniejszych zmianach w wydarzeniu, na które być może planujesz się wybrać, ale też dowiesz się o innych, ciekawych wydarzeniach i ofertach proponujących oraz o tym co interesuje innych użytkowników Proponeo.
Widoczność: to miejsce widzisz tylko Ty.
Określ ile zdjęć i filmów ma się wyświetlać