innaWystawa malarstwa Andrzeja Umiastowskiego Gdańsk - Proponeo.pl
Sprawdź, co się dzieje w Twojej okolicy!
  • Wszystkie od teraz
  • Jutro
  • Najbliższy weekend
  • Marzec
  • Archiwum
  • Prima Aprilis
  • Majówka
  • Dzień Matki
  • Dzień Dziecka
od teraz

Propozycja zakończona

Propozycja

Wystawa malarstwa Andrzeja Umiastowskiego

Podaj nazwę Propozycji:

, Gdańsk, Piwna 11/12
OBSERWUJ
0
25 wyświetleń

Osoby, które obserwują Propozycję

Opis Propozycji W 2015 roku galeria Triada planuje wystawę indywidualną Andrzeja Umiastowskiego.
Zapraszamy Państwa do odwiedzin galerii pomiędzy 5 a 18 września 2015 roku.
Andrzej Umiastowski urodzony w 1956 roku w Sopocie. Ukończył malarstwo w PWSSP w Gdańsku w 1984 roku w pracowni prof. Jerzego Zabłockiego. Obecnie mieszka i tworzy na wsi w Koleczkowie k / Trójmiasta. Znany i ceniony w Polsce i za granicą. Miał szereg wystaw indywidualnych w Europie , w szczególności Belgii i Francji. W marcu 2008 galeria Triada umieściła nazwisko artysty w "Kompasie Sztuki- rankingu polskich artystów współczesnych".
Jego twórczość jest w pełni "międzynarodowa". Postacie, które maluje mogą być tu i teraz, ale i wszędzie. Umiastowski żyje i tworzy na wsi w symbiozie z naturą. Pory roku wywierają olbrzymi wpływ na jego płótna. Kolory natury zmieniają się jak w kalejdoskopie, zimą oddziałując na nas intensywnie niebieskim światłem, jesienią czerwienią i żółcieniami, wiosną soczystą zielenią. Bo światło w pracach artysty jest niezwykle ważne. Ale to nie są pejzaże. W obrazach Umiastowskiego w centrum zawsze jest człowiek; śmieszny, ale tylko z wierzchu. Czasem smutny, zwykle samotny i niezmiennie ludzki. Na chwilę "zatrzymany", przerywa pracę, by za moment dalej pójść swą drogą. Choć postacie są przerysowane (z elementami ekspresjonizmu jak u Botero) Umiastowski maluje je z niezwykłym talentem ukazywania ludzi, czyniąc to z lekkim zdziwieniem, ale i ogromną czułością.
To ludzka komedia, która nie pozostawia obojętnym.
W sierpniu 2009 kolejny raz ( co roku ) gościliśmy w sopockiej galerii Triada autora i jego najnowsze obrazy. W Triadzie miała miejsce wystawa obrazów malarza pt. 'Lato' z okazji jubileuszu 25 - lecia pracy twórczej artysty Andrzeja Umiastowskiego.
Latem 2011 artysta miał dużą wystawę w Pałacu Opatów w Oliwie (oddział Muzeum Narodowego w Gdańsku), której towarzyszył wydany katalog jego malarstwa.
W dniach 14 - 20 października 2011 Umiastowski miał w galerii Triada wystawę swojego malarstwa. Jego kolorowe obrazy stały się świetnym remedium na październikowy chłód za oknem.
rozwiń
Kontakt

Dane kontaktowe:

http://
login:
facebook.com/
plus.google.com/u/0/
twitter.com/
instagram.com/
pinterest.com/
Bilety

Proponujący jeszcze nie zdefiniował cen biletów/wejściówek.

Oś czasu Propozycji

Brak wpisów na tablicy

Dzięki tablicy dowiesz się m.in. o tym, że:
- w Propozycji, którą obserwujesz zmieniły się godziny jej dostępności, jej lokalizacja, zmieniono opis, proponujący zmienił ceny biletów lub cennik usług, dodał nowy post na osi czasu Propozycji
- proponujący, którego obserwujesz utworzył nową Propozycję
- użytkownik, którego obserwujesz dodał zdjęcie lub film do Propozycji, którą obserwujesz, dodał post na swojej osi czasu, zaczął obserwować Propozycję lub proponującego

Oznacza to, że będziesz na bieżąco informowany o najważniejszych zmianach w wydarzeniu, na które być może planujesz się wybrać, ale też dowiesz się o innych, ciekawych wydarzeniach i ofertach proponujących oraz o tym co interesuje innych użytkowników Proponeo.
Widoczność: to miejsce widzisz tylko Ty.
Określ ile zdjęć i filmów ma się wyświetlać