innaWystawa ,,Odznaka Pamiątkowa Wojsk Wielkopolskich. 95 rocznica ustanowienia''. Poznań - Proponeo.pl
Sprawdź, co się dzieje w Twojej okolicy!
  • Wszystkie od teraz
  • Jutro
  • Najbliższy weekend
  • Marzec
  • Archiwum
  • Prima Aprilis
  • Majówka
  • Dzień Matki
  • Dzień Dziecka
od teraz

Propozycja zakończona

Propozycja

Wystawa ,,Odznaka Pamiątkowa Wojsk Wielkopolskich. 95 rocznica ustanowienia''.

Podaj nazwę Propozycji:

, Poznań, Stary Rynek 9
OBSERWUJ
0
84 wyświetlenia

Osoby, które obserwują Propozycję

Opis Propozycji Wystawa przypomina najważniejsze wyróżnienie nadawane za udział w Powstaniu Wielkopolskim i służbę w Wojskach Wielkopolskich w latach 1918-1919, jej znaczenie i symbolikę.
Odznaka Pamiątkowa Wojsk Wielkopolskich została ustanowiona w dniu 14 marca 1920 r. i zatwierdzona Rozporządzeniem Ministerstwa Spraw Wojskowych z dnia 14 maja 1920 r. Stanowiła nagrodę „…dla upamiętnienia zbrojnego odruchu narodowego celem zrzucenia znienawidzonego jarzma pruskiego, i połączenia się z Macierzą, oraz okresu organizacji i działalności Wojsk Wielkopolskich…”. Była jedną z najczęściej nadawanych wojskowych odznak pamiątkowych okresu międzywojennego.
Odznaka zaprojektowana przez Henryka Nowodworskiego, redaktora gazety wojskowej „Ku chwale Ojczyzny”, zawiera niezwykłą symbolikę. Jest to przede wszystkim zwycięski „Szczerbiec” – miecz koronacyjny królów polskich, dobyty częściowo (znak użycia w boju) z pochwy, ozdobionej „wstęgą o barwach narodowych”, nałożony na czarny krzyż, symbolizujący pruskiego zaborcę. Na ramionach krzyża zawieszono rozerwane kajdany, oznaczające „skruszone pęta niewoli”. Na pochwie umieszczono monogram z liter „WW” (Wojska Wielkopolskie).
Na patentach wręczanych osobom wyróżnionym odznaką podano (w ozdobnej winiecie ramkowej) nazwy wszystkich większych oddziałów Wojsk Wielkopolskich.
rozwiń
Kontakt

Dane kontaktowe:

http://
login:
facebook.com/
plus.google.com/u/0/
twitter.com/
instagram.com/
pinterest.com/
Bilety
7,00Bilet normalny 5,00Bilet ulgowy
1,00Uczniowie i studenci w wieku od 7 do 26 lat 0,00Wstęp w sobotę

Oś czasu Propozycji

Brak wpisów na tablicy

Dzięki tablicy dowiesz się m.in. o tym, że:
- w Propozycji, którą obserwujesz zmieniły się godziny jej dostępności, jej lokalizacja, zmieniono opis, proponujący zmienił ceny biletów lub cennik usług, dodał nowy post na osi czasu Propozycji
- proponujący, którego obserwujesz utworzył nową Propozycję
- użytkownik, którego obserwujesz dodał zdjęcie lub film do Propozycji, którą obserwujesz, dodał post na swojej osi czasu, zaczął obserwować Propozycję lub proponującego

Oznacza to, że będziesz na bieżąco informowany o najważniejszych zmianach w wydarzeniu, na które być może planujesz się wybrać, ale też dowiesz się o innych, ciekawych wydarzeniach i ofertach proponujących oraz o tym co interesuje innych użytkowników Proponeo.
Widoczność: to miejsce widzisz tylko Ty.
Określ ile zdjęć i filmów ma się wyświetlać