innaWystawa Stała w Muzeum Kamienica Orsettich Jarosław - Proponeo.pl
Sprawdź, co się dzieje w Twojej okolicy!
  • Wszystkie od teraz
  • Jutro
  • Najbliższy weekend
  • Marzec
  • Archiwum
  • Prima Aprilis
  • Majówka
  • Dzień Matki
  • Dzień Dziecka
od teraz

Propozycja zakończona

Propozycja

Wystawa Stała w Muzeum Kamienica Orsettich

Podaj nazwę Propozycji:

OBSERWUJ
2
96 wyświetleń

Osoby, które obserwują Propozycję

Opis Propozycji

Koncepcja ekspozycji muzealnych została podporządkowana dawnemu charakterowi kamienicy, kiedy to mieszkano na piętrze, a funkcje handlowe i reprezentacyjne skupiały się na parterze. Zgodnie z tym w pomieszczeniach zwanych sienią dolną (sienie zwykle były przejezdne i służyły komunikacji pomiędzy rynkiem a zabudowaniami gospodarczymi umieszczonymi na zapleczu działki), i w „sklepach wierzchnich” (pełniących funkcję warsztatu lub kantoru kupieckiego) umieszczono ekspozycją historyczną, a na piętrze zaaranżowano wnętrza mieszkalne. W sieni dolnej i w sklepie wyeksponowano między innymi portrety właścicieli miasta, wyroby miejscowego rzemiosła, miecze i okowy katowskie, obrazy i rzeźby przedstawiające świętych patronów miasta, portrety mieszczan jarosławskich, widoki miasta, militaria i muzealia związane ze szkolnictwem.
Umieszczona w tylnym trakcie kamienicy Wielka Izba była i jest najbardziej reprezentacyjną salą kamienicy. Jej splendor podkreślają piękne włoskie meble renesansowe, szafy gdańskie, monumentalna gotycka rzeźba przedstawiająca Madonnę z Dzieciątkiem, XVII-wieczne obrazy włoskie i flamandzkie oraz umieszczone w almariach wyroby rzemiosła artystycznego.
Ekspozycje na piętrze ukazują stylizowane wnętrza mieszczańskie; można między innymi zobaczyć salonik eklektyczny, jadalnię, salonik biedermeierowski, sale „z paskami” czy pokój panieński.
Na korytarzach parteru, I piętra, oraz na klatce schodowej wyeksponowane zostały portrety (barwne reprodukcje fotograficzne na płótnie) właścicieli i współwłaścicieli miasta.
Na korytarzu II piętra prezentujemy obrazy i rzeźby współczesnych jarosławskich twórców skupionych głównie wokół Zespołu Sztuk Plastycznych w Jarosławiu.


 
rozwiń
Kontakt

Dane kontaktowe:

http://
login:
facebook.com/
plus.google.com/u/0/
twitter.com/
instagram.com/
pinterest.com/
Bilety
4,00Młodzież, dzieci 7,00Dorośli
16,00Rodzinny maksymalnie 5 osób 0,00Wstęp w niedzielę

Oś czasu Propozycji

Brak wpisów na tablicy

Dzięki tablicy dowiesz się m.in. o tym, że:
- w Propozycji, którą obserwujesz zmieniły się godziny jej dostępności, jej lokalizacja, zmieniono opis, proponujący zmienił ceny biletów lub cennik usług, dodał nowy post na osi czasu Propozycji
- proponujący, którego obserwujesz utworzył nową Propozycję
- użytkownik, którego obserwujesz dodał zdjęcie lub film do Propozycji, którą obserwujesz, dodał post na swojej osi czasu, zaczął obserwować Propozycję lub proponującego

Oznacza to, że będziesz na bieżąco informowany o najważniejszych zmianach w wydarzeniu, na które być może planujesz się wybrać, ale też dowiesz się o innych, ciekawych wydarzeniach i ofertach proponujących oraz o tym co interesuje innych użytkowników Proponeo.
Widoczność: to miejsce widzisz tylko Ty.
Określ ile zdjęć i filmów ma się wyświetlać